Hilma af Klint Plakaty

Hilma af Klint to pionierka abstrakcji, która 70 lat po swojej śmierci stała się sensacją w świecie sztuki. W naszej kolekcji plakatów Hilmy af Klint znajdziesz plakaty z jej najważniejszej suity obrazów - Paintings for the Temple. Dzięki charakterystycznemu obrazowi i nasyconemu symbolami malarstwu stała się ulubienicą wielu miłośników sztuki - młodych i starszych. Przewiń w dół, aby zobaczyć wszystkie plakaty w kategorii Hilma af Klint i przeczytać więcej o jej wyjątkowym artyzmie.

Köp Hilma af Klint plakaty online

Tutaj znajdziesz nasze plakaty z ekspresyjnymi i pomysłowymi obrazami Hilmy af Klint. Nasze plakaty Hilmy af Klint pochodzą z jej najbardziej centralnego dzieła; Obrazy dla świątyni. Obrazy dla świątyni to zbiór 193 obrazów, nad którymi pracowała w latach 1906-1915. Kolekcja składa się z kolei z różnych tematów i grup. Wśród naszych plakatów Hilmy af Klint znajdziesz obrazy z suit The Ten Greatest oraz The Swan and the Dove;

 

W Posterton ciężko pracujemy, aby poszerzyć naszą ofertę plakatów od Hilma af Klimta iinnych ważnych artystów. Jeśli więc nie uda Ci się znaleźć poszukiwanego plakatu, zawsze możesz zajrzeć ponownie w późniejszym terminie. 

Hilma af Klint – pionierka malarstwa abstrakcyjnego

 

Hilma af Klint jest wyjątkową artystką, ponieważ była pionierką w rozwijaniu abstrakcyjnego języka wizualnego.Wassily Kandinsky orazPiet Mondrianktóre w przeciwnym razie wprowadziłybymalarstwo abstrakcyjne. Jej wpływ na rozwój sztuki był jednak skromny, gdyż w testamencie zapisała, że jej obrazy miały być pokazywane dopiero po 40 latach od jej śmierci (gdy świat dojrzał). Świat sztuki po raz pierwszy zobaczył jej obrazy na zbiorowej wystawie w Los Angeles w 1986 roku. Jednak dopiero wystawa w Moderna Museet w 2013 roku przyniosła jej wielki międzynarodowy przełom;Ze swoim potężnym językiem koloru i formy, przesiąkniętym ezoteryczną symboliką i chrześcijańskim mistycyzmem, zdobyła światowe uznanie, a jej obrazy były wystawiane w niektórych z najbardziej prestiżowych muzeów na świecie, takich jak Guggenheim, MoMA, Tate Modern, Centre Pompidou i Moderna Museet. 


 

Silne emocje i tematyka ezoteryczna;

Podstawowym tematem sztuki Hilmy af Klint jest uczynienie widzialnym niewidzialnego świata. af Klint pozostawała pod silnym wpływem wielkich ruchów spirytystycznych tamtych czasów, takich jak teozofia i antropozofia, i wykorzystywała swoje malarstwo jako środek do wyrażania idei dotyczących rozwoju duchowego i wyższych form świadomości. Stworzyła Świątynię otrzymując w roli medium przekazy od duchów, które później stały się formami, kompozycjami i frazami;

 

W suicie obrazów Dziesięć największych porusza tematy takie jak życie i jego poszczególne etapy:dzieciålder,młodzież, manna i ziemia.Łabędź to kolejny powtarzający się motyw w jej karierze. W Posterton mamy wydruki i plakaty przedstawiające niektóre z najbardziej ukochanych prac Hilmy af Klint;

Plakaty Hilmy af Klint w różnych rozmiarach

Uderzającą cechą obrazów af Klinta jest to, że są one często bardzo duże, co jest niewątpliwie silnym przeżyciem dla tych, którzy oglądają je na żywo. W Posterton możesz jednak wybrać, jak duże lub małe powinny być Twoje plakaty Hilma af Klint. Wystarczy wybrać rozmiar z menu, które pojawi się po kliknięciu na wybrany plakat Hilma af Klint. W Posterton używamy tylko papieru premium podczas drukowania naszych plakatów Hilma af Klint. Wysokiej jakości papier został dobrany ręcznie, aby jak najwierniej naśladować intensywność i kolorystykę oryginałów. Mamy teżramki w tym samym stylu co nasze plakaty. Wybierz pomiędzy czarnym, białym i nieobrobionym drewnem, a metalami takimi jak złoto, srebro czy mosiądz;

Najlepsze plakaty Hilma af Klint online

Piękne odbitki obrazów Hilmy af Klint na Posterton. Z nami kupujesz szybko, wygodnie i bezpiecznie.&Polityka zwrotów obowiązuje przez 14 dni od daty złożenia zamówienia. 

På Posterton zazwyczaj wyśle Twój plakat Hilma af Klint następnego dnia po złożeniu zamówienia. Oznacza to, że możesz zacząć dekorować swoje ściany już w ciągu 2-3 dni roboczych. 

Interesują Cię plakaty innych artystów działających w tym samym czasie co af Klint? Sprawdź nasze plakaty z obrazami m.in.Henri Matisse,Paul Klee orazPablo Picassoi innych.